OSUSZANIE I OZONOWANIE

Koronawirus 2019-nCoV

Ozonowanie w walce z koronawirusem


Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba wybuchła w grudniu 2019 r. w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Choroba rozprzestrzeniła się na >60 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m. in. na Włochy, Niemcy, Francję, Finlandię. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Nowy koronawirus SARS-Cov-2 jest wirusem osłonkowym. SARS-CoV-2 podobny jest do koronawirusów, które wywołują SARS i MERS.

Koronawirus 2019-nCoV najprawdopodobniej pochodzi od zwierząt, teraz rozprzestrzenia się poprzez kontakt ‚osoba – osoba’, czyli drogą kropelkową. Przy kaszlu lub kichaniu w kropelkach wydzieliny wirus może być około 2 m od chorego. W zależności od materiału i warunków, koronawirusy mogą utrzymywać się od 3 godzin do nawet 9 dni! (Journal of Hospital Infection) . Czyszczenie i mycie brudnych powierzchni przed dezynfekcją jest najlepszą praktyką prewencyjną przed COVID-19 i innymi wirusami w otoczeniu człowieka. Należy jednak zacząć od najprostszej metody dezynfekcji, a więc mycia rąk. Dokładną instrukcję znajdziecie Państwo na stronie Głowengo Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak

Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne dezynfektanty. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Budowa nowego koronawirusa jest bardzo podobna do SARS. Badania naukowe wskazują, że ozon jest w stanie zniszczyć SARS. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV.

Wirusy osłonkowe są bardziej wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne niż wirusy bezosłonkowe. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym i jest wrażliwy na ozonowanie.

Ozon jest dedykowany do stosowania w zamkniętych obiektach:
- mieszkania
- domy
- szpitale (ozon + nadtlenek wodoru)
- ośrodki zdrowia
- autobusy
- pociągi
- pokoje hotelowe
- biura
- produkcja
- czyszczenie wentylacji i klimatyzacji

Do kubatury pomieszczeń dobieramy ilość ozonatorów. Instalujemy generatory o wydajności od 9 do 80 gramów ozonu na godzinę. W realizacjach, dotyczących dużych kubatur, instalujemy generatory o łącznej wydajności 100 g ozonu i większej. Oferta cenowa przedstawiana jest indywidualnie, ze względu na konieczność wykonania obliczeń, dotyczących kubatury, uzyskania pożądanego stężenia ozonu, czasu ekspozycji, uwarunkowań technicznych obiektu. Mając na uwadze czas pracy wielu firm i instytucji, który uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu ozonowania w godzinach dziennych, oferujemy swoje usługi także w czasie nocnym oraz w niedziele i święta.

LITERATURA:

https://www.researchgate.net/post/Can_we_cure_corona_virus_Chinese_Novel_corona_virus_infection_usin...

http://www.china.org.cn/opinion/2020-02/26/content_75747237_4.htm

https://clinmedjournals.org/articles/jide/journal-of-infectious-diseases-and-epidemiology-jide-6-113...

https://www.thailandmedical.news/news/ozone-can-be-used-to-destroy-the-new-coronavirus-and-disinfect...

http://www.triroc.com/sunnen/topics/sars.html

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/01919510902747969?src=recsys

https://warsztat.pl/dzial/18-warto-wiedziec/artykuly/prof-dr-hab-stanislaw-ignatowicz-ozonowanie-to-...

Dzięki współpracy z podmiotem specjalizującym się w osuszaniu i ozonowaniu, oferujemy profesjonalne osuszanie po zalaniach, osuszanie domów.

Osuszanie po zalaniu: budynków, domów, powierzchni biurowych, magazynowych; lokalizacja przecieków; odgrzybianie; ozonowanie, ozonowanie klimatyzacji, pomiary wilgotności, termowizja, odtwarzanie izolacji, sprzedaż.


Wynajem osuszaczy:

Wypożyczalnia i serwis urządzeń takich jak: osuszacze powietrza, nawilżacze, wentylatory, klimatyzatory, pompy, nagrzewnice, ozonatory, mierniki i kamery termowizyjne .


Osuszane po zalaniach.

Osuszanie budynków po zalaniach to proces polegający na usuwaniu wilgoci z głębi i powierzchni zawilgoconych materiałów. Wybór metody osuszania uzależniony jest od specyficznych warunków panujących na miejscu szkody, rodzaju zalanego materiału czy stopnia zawilgocenia. Poprzez osuszanie powietrza w pomieszczeniu mokre materiały oddają wilgoć do otoczenia. Osuszanie bez użycia wysokich temperatur eliminuje ryzyka uszkodzenia tynków gipsów czy drewna. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, tak aby zapewnić efektywne i bezszkodowe usunięcie wilgoci. Usługi osuszania po zalaniach prowadzimy na terenie całego województwa Zachodniopomorskiego.


Ozonowanie:

Firma nasza od lat świadczy usługi ozonowania, dysponujemy odpowiednim sprzętem i wyszkolonym personelem.

Usługi Ozonowania:

- usuwanie (ozonowanie) nieprzyjemnych zapachów w biurze, mieszkaniu
- ozonowanie magazynów, hal produkcyjnych
- oczyszczanie, ozonowanie klimatyzacji, wentylacji
-serwis i sprzedaż generatorów ozonu